جزئیات خبر


تولید دیوارهای پیش‌ساخته شرکت بتن‌وماشین رضوی به تولید انبوه رسید؛ سازه‌های پیش‌ساخته، پدیده جدید صنعت ساخت‌وساز

تولید دیوارهای پیش‌ساخته شرکت بتن‌وماشین رضوی به تولید انبوه رسید؛ سازه‌های پیش‌ساخته، پدیده جدید صنعت ساخت‌وساز
1395/12/9

تولید دیوارهای پیش‌ساخته شرکت بتن‌وماشین رضوی به تولید انبوه رسید؛
سازه‌های پیش‌ساخته، پدیده جدید صنعت ساخت‌وساز
سازه های پیش ساخته سبک، پدیده ای جدید در صنعت ساخت و ساز می باشد که در بسیاری از کشورها از جمله ایران با استقبال خوبی روبرو شده است.
دیوار های پیش ساخته خود ایستا می توانند جایگزین آجرنما ها، پانل های فلزی، بلوک های گچی و ... شوند که همین موضوع حکایت از کاربردهای گوناگون این محصول در صنعت ساختمان دارد.
شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی، از جمله بخش های فعال در حوزه تولید دیوارهای پیش ساخته خود ایستا است که دستیابی به تولید انبوه این محصول توسط شرکت، فرصتی دست داد تا به نحوه ورود به این عرصه، عملکرد و اهداف پیش روی آن بپردازیم.
 
همگام با فناوری‌های روز دنیا
با توجه به استراتژی مدون و اهداف از پیش تعیین شده و از طرفی احساس نیاز شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی و نیز سایر موسسات آستان قدس رضوی به تولید قطعات بتنی، ساخت دیوارهای پیش ساخته خود ایستا از ابتدای سال 1394 در واحد تحقیق و توسعه و تولید شرکت در دستور کار قرار گرفت تا با استفاده از تجربیات کسب شده در زمینه تولید تراورس بتنی، نسبت به ایجاد زیر ساخت های تولید دیوار بتنی خود ایستا اقدام شود.
پس از بررسی و تحقیق از شرکت های تولید کننده در سطح استان و با توجه به تجارب قبلی در زمینه تولید قطعات پیش ساخته و نیز دارا بودن امکانات و تجهیزات، نسبت به ساخت قالب و ایجاد ملزومات تولید دیوارهای پیش ساخته اقدام شد که این مهم با ساخت روزانه 5 عدد دیوار با ارتفاع 20/2 و طول 3 متر و صورت موازی آغاز شد.
 
استفاده از ظرفیت موجود
تولید دیوار پیش ساخته خود ایستا توسط متخصصان شرکت بتن و ماشین قدس رضوی با توجه به شناسایی دقیق بازار هدف و استفاده کامل از ظرفیت تولید بتن آماده، مصالح سنگی و تولید قطعات پیش ساخته از قبیل تراورس، تیر، ستون های تونل برای قطارشهری، رال، باکس و ... صورت پذیرفته است.
تحقق این مهم باعث شده واحد تولید بتن سنگین و مصالح شرکت در شرایط فعلی رکورد حاکم بر بازار بتن، فعال شده و تولیدات داخلی آن به شاخص های از پیش تعریف شده نزدیک تر شود.
 
 
 
دستیابی به تولید انبوه
شرکت بتن و ماشین قدس رضوی در حال حاضر به ظرفیت تولید انبوه دیوارهای پیش ساخته رسیده و تاکنون بیش از 2 هزار و 600 عدد از این محصول را تولید کرده است.
دیوارهای پیش ساخته خود ایستا، بیشتر به منظور حصارکشی و حفظ حریم زمین ها و املاک اعم از کاربری کشاورزی و مسکونی استفاده می شود.
 
صرفه اقتصادی
دیوارهای پیش ساخته خود ایستا مزایای بسیاری دارند که از جمله برجسته ترین ویژگی های این نوع دیوارها، اقتصادی و مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با دیوارهای آجری و همچنین روش های سنتی و یا صنعتی قبلی است و همین موضوع باعث شده تا یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب به حساب آید.
یکی دیگر از بارزترین ویژگی این دیوارها، جابه جایی در هر زمان و به هر مکان و نیز استفاده چندین باره از آن ها است که بدین ترتیب می توان حداقل تخریب را در ساختمان داشت.
علاوه بر این، می توان به داشتن عمر مفید بالاتر و عدم هزینه برای تعمیر و نگهداری در سال های آتی اشاره کرد که تمامی این مزایا به اهمیت و لزوم استفاده در صنعت ساختمان سازی را بیش از پیش نمایان می سازد.
 
بازارهای هدف
از ابتدای سال 1394 و همزمان با آغاز عملیات ساخت این دیوار در شرکت بتن و ماشین قدس رضوی، این شرکت ضمن عقد قرارداد با معاونت عمران و موقوفات آستان قدس رضوی، بیشترین خدمات تولیدی را به اداره املاک و اراضی آستان قدس ارائه کرده است.
این دیوارها همچنین در پروژه های موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه، سازمان حریم حرم رضوی و نیز چندین پروژه خارج از آستان قدس رضوی به کار گرفته شده است.
شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی در صدد است با توجه به ظرفیت تولید بالا و امکان رقابت با سایر رقبا، گستره بازار فروش این محصول را افزایش دهد.
 
در راستای اقتصاد مقاومتی
شرکت بتن و ماشین قدس رضوی با سرلوحه قراردادن اهداف سیاست های اقتصاد مقامتی، تولید این محصول در سبد محصولات خود قرار داده است.
این مهم باعث شده تا بتن و ماشین قدس رضوی در کنار سایر رقبای بخش خصوصی که تامین کننده دیوارهای پیش ساخته برای حصارکشی و حفظ و حراست املاک آستان قدس رضوی بوده اند، بیش از پیش مطرح شود؛ تا جایی که با پیشی گرفتن از سایر رقبا، توانسته تمامی نیازهای آستان قدس رضوی را در پروژه های مختلف تامین کند.
 

نظر شما